صنوفی که مجاز به فعالیت هستند / از امروز ۲۹ اسفندماه ۹۸ با صنوفی که همکاری لازم را نداشته باشند و خلاف مقررات انجام دهند برخورد خواهد شد

امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار کرد: به منظور توقف روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در دزفول، از روزهای گذشته تصمیمات مداخله جویانه ای از سوی شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا در سطح شهرستان اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی در هسته مرکزی شهر طی روزهای اخیر، افزود: این امر موجب کاهش قابل ملاحظه جمعیت در هسته مرکزی شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه بر اساس مصوبات شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا فعالیت بازار دزفول تعطیل اعلام شده، عنوان کرد: در راستای اجرای طرح تعطیلی بازار بسیاری از اصناف نهایت همکاری را به عمل آوردند که جای تقدیر دارد اما در این بین برخی اصناف بدون توجه به اهمیت موضوع، کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند.

بن عباس با تاکید بر ممنوع بودن فعالیت صنوف مختلف در دزفول تا ۱۵ فروردین، تصریح کرد: بر اساس نامه ای که دانشگاه علوم پزشکی دزفول به دادستانی ارسال کرده فعالیت اصناف در این ایام به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی در حکم اقدام علیه سلامت عمومی جامعه تلقی می شود و مجازات سنگینی دارد.

وی از تشدید نظارت‌ بر صنوف و اهتمام ویژه در راستای اجرای طرح تعطیلی بازار خبر داد و گفت: از امروز اتحادیه های زیربط، سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز بهداشت، پلیس اماکن و تعزیرات حکومتی از صنوفی که همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند بازرسی به عمل آورده و در صورت عدم توجه کسبه به هشدارها و ادامه فعالیت برای آنها تشکیل پرونده خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول یادآور شد: از کسبه و اصناف می خواهیم با درایت و بینش خود، همچون ۴۱ سال انقلاب نهایت همکاری را در این برهه نیز داشته باشند تا کار به برخوردهای قانونی و مجازات های سنگین نرسد.

بن عباس تاکید کرد: سوپرمارکت ها، میوه و تره بار، نانوایی ها، خوار و بار فروشی ها، مراکز فروش مواد شوینده و بهداشتی، مغازه های عرضه مرغ، گوشت، ماهی و لبنیات، داروخانه ها و مراکز درمانی تنها صنوفی هستند که در این ایام در دزفول اجازه فعالیت دارند.

وی در خصوص روند فعالیت مراکز خرید بزرگ در دزفول توضیح داد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده صرفا باید بخش اغذیه (هایپر) این مراکز با رعایت تمام ضوابط بهداشتی فعال باشد و سایر بخش های این مراکز ملزم به تعطیلی هستند.

بن عباس اضافه کرد: هایپرمارکت های بزرگ دزفول تحت نظارت های بهداشتی شدید هستند و دانشگاه علوم پزشکی به صورت روزانه این مراکز را رصد می کند و در برخی از این هایپرها بازرس مقیم نیز وجود دارد.

مردم، ایام نوروز در خانه بمانند

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه برای روزهای آینده نیز تصمیمات جدید ابلاغ خواهد شد، گفت: قطعا از عبور و مرورهای غیرضروری در شهرستان جلوگیری خواهیم کرد ضمن اینکه از مردم می خواهیم در منازل خود بمانند.

بن عباس به رشد صعودی آمار مبتلایان به کرونا در دزفول گریزی زد و افزود: اولین و مهمترین راهی که برای کنترل ویروس کرونا در تمام دنیا توصیه می شود خودقرنطینگی و یا قرنطینه خانگی است که هر کدام از ما در راستای حفظ سلامتی خود و خانواده موظف به رعایت آن هستیم.

بن عباس خواستار پرهیز مردم از دید و بازدید های نوروزی و عمل به توصیه قرنطینه خانگی در ایام نوروز شد و ادامه داد:این روزها در پیک بیماری کرونا در خوزستان قرار داریم لذا از مردم می خواهیم جز برای موارد ضروری همچون تامین مایحتاج از منزل خارج نشوند تا با رعایت این موارد روند رو به رشد این ویروس متوقف و شاهد کاهش و سپس نابودی آن در کشور و شهرستان باشیم.

وی در پایان گفت : با توجه به اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا ویروس شهروندان عزیز با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir نسبت به ثبت خوداظهاری وضعیت سلامت خود و تمام اعضای خانواده اقدام نمایند.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۲۹ اسفندماه ۹۸

۱۱۸
اخبار مرتبط