*آغاز رزمایش سفیران سلامت در دزفول با هدف فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی/ به دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی ۶۰ خودرو در ساحل رودخانه دز دزفول توقیف شد*

🔻 *آغاز رزمایش سفیران سلامت در دزفول با هدف فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی/ به دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی ۶۰ خودرو در ساحل رودخانه دز دزفول توقیف شد*

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول علی فرهمندپور سرپرست فرمانداری ویژه این شهرستان عصر امروز در گفت‌وگو با رادیو دزفول اظهار کرد: در جلسه ستاد کرونای استان خوزستان، رزمایش سفیران سلامت در دزفول به عنوان یک الگو و نمونه معرفی و اجرای آن در سایر شهرستان‌های استان به عنوان یک دستور کار مصوب شد.

🔹وی افزود: این رزمایش صبح فردا دوشنبه ۱۶ تیرماه با حضور مسئولین شهرستان در سطح شهر آغاز خواهد شد و رعایت پروتکل‌ها بررسی خواهد شد.

🔹سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: در این رزمایش امکانات محدودی هم که در اختیارمان قرار دارد به مردم اهدا خواهد شد، همچنین از ساعت ۷ بعدازظهر در ده نقطه مشخص شده شهرستان به کمک نیروهای جهادی و هلال احمر پایگاه‌های غربالگری مستقر و آموزش‌های لازم بصورت مستقیم به مردم ارائه خواهند شد.

🔹وی ادامه داد: در رزمایش سفیران سلامت برای یک روز همه باهم پروتکل‌ها را تمرین و پس از آن تا شکست کامل کرونا آن‌ها را ادامه خواهیم داد.

🔹علی فرهمند پور ضمن بیان آنکه پویش “من ماسک میزنم” با استقبال خوب مردم آغاز شد افزود: خدا را شاکریم که اکثر مردم شهرستان دزفول، حتی خردسالان از ماسک استفاده میکنن و این فرهنگ بخوبی در دزفول نهادینه شده اما باید توجه داشت که استفاده از ماسک به تنهایی کافی نیست.

🔹وی گفت: رزمایش سفیران سلامت آغاز فرهنگ‌سازی رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، استفاده از مواد ضدعفونی کننده، منع ترددهای غیرضرور و دیگر پروتکل‌ها است.

🔹فرهمندپور اذعان کرد: مردم‌ نیز در تذکر به کسانی که قوانین را نقض و رعایت نمی‌کنند کمک کنند چراکه امروز در شرایط امر به معروف و نهی از منکر، معروف رعایت پروتکل‌های بهداشتی است هرچند که همچنان در برخورد با متخلفین ادامه دارد.

🔹وی افزود: طبق بررسی‌ها وضعیت برای مقابله با کرونا در دزفول در حد مطلوب است که برای این مقابله وضعیت باید به عالی تغییر کند.

🔹سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: طبق قانون در خطر انداختن سلامت مردم جرم محسوب می‌شود که مردم می‌توانند درصورت مشاهده افراد‌ی که قوانین بهداشتی را رعایت نمی‌کنند مورد را به نیرو انتظامی اطلاع دهند.

وی عنوان کرد: در روز‌ پنج‌شنبه هفته گذشته بنا به درخواست مردم و با بررسی‌های صورت گرفته، ۶۰ نفر از افرادی که در حریم پارک ساحلی علی کله بودند توسط نیروهای انتظامی دستگیر و خودروها توقیف شدند.

🔹علی فرهمندپور گفت: طبق گزارشی که امروز در جلسه ستاد کرونا استان اعلام شد خوشبختانه استان در وضعیت نسبتا ثابتی قرار گرفته و موارد فوتی و بستری کاهش یافته اما این به‌معنای اتمام کرونا در خوزستان نیست و مردم همچنان باید بصورت جدی فاصله‌گذاری و پروتکل‌ها را رعایت کنند.

🔵🖊 روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۱۵ تیر ۹۹

۱۸