با امر به معروف فرهنگ توجه به موارد بهداشتی در مراسمات عزاداری محرم باید نهادینه شوند

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری ویژه دزفول، صبح امروز یک‌شنبه ۱۹ مردادماه ۹۹، جلسه هماهنگی هفته امر به معروف و نهی از منکر با حضور علی فرهمندپور سرپرست ویژه فرمانداری ویژه این شهرستان ، حجت‌الاسلام قاضی دزفولی امام جمعه دزفول و سایر مسئولین ذی ربط شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار گردید.

🔹 علی فرهمند پور اظهار کرد: امسال یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که پیش رو است مسائل مربوط به حوزه اقتصاد مردم است که پیشنهاد می‌شود در هفته امر به معروف و نهی از منکر نسبت به وضعیت معیشت برنامه‌هایی تهیه شود.

🔸وی افزود: در این زمینه افراد زیادی از مردم بودند که با بخشیدن اجاره و یا به نوع دیگری به وضعیت اقتصادی و معیشتی همنوعان خود کمک کرده‌اند که جای تقدیر دارد.

🔹سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا یک امر به معروف ویژه‌ای باید در حوزه سلامت داشته باشیم چراکه وضعیت مراسمات ایام محرم در دزفول مشخص نیست و نسبت به این موضوع باید اهتمام ویژه‌ای داشت.

🔸وی ادامه داد: همان‌طور که دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت دزفول متذکر شدند، طی برگزاری مراسمات عزاداری محرم رهاسازی وسایل استفاده شده توسط بیمار مبتلا به کرونا در فضای عمومی بسیار خطرناک است و در طول مراسم باید مرتباً ضدعفونی و نظافت فضا انجام شود.

🔹علی فرهمند پور تصریح کرد: انجمن‌های مردمی نیز در این حوزه می‌توانند ورود کنند و در امر به معروف بهداشتی و کمک‌رسانی به برگزاری بهتر مراسم ایام محرم کمک کنند.

🔸وی بیان کرد: قطعاً برای برگزاری مراسمات عزاداری محرم قوانین خاصی اعلام می‌شود که با استفاده از اقدامات لازم در حوزه امر به معروف فرهنگ توجه هیئت‌های عزاداری به قوانین باید نهادینه شود.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول*
۱۹ مراد ۹۹

۳۲