قلم خبرنگاران باعث طنین اخبار خوب در سطح جامعه شده است

قلم خبرنگاران باعث طنین اخبار خوب در سطح جامعه شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان دزفول عصر ۲۱ مرداد ماه ۹۹باحضور علی فرهمندپور سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و دیگر مسئولان ذیرربط شهرستان برگزار گردید.

علی فرهمندپور در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: قلم زیبا خبرنگاران باعث شده اخبار خوب در سطح جامعه طنین انداز شود و ورق افکار عمومی به سمت احوالات خوب بچرخد.

وی افزود: جریان اخبار خوب در سطح شهرستان، حال روزهای وضعیت قرمز را خوش کرد و روحیه امید جاری شد، همکاری رسانه‌ها در این شرایط به واسطه انتشار اخبار مثبت و امیدبخش باعث شده بیماران در حال حاضر در یک بخش حاد تنفسی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شوند و سه بخش دیگر در حالت آماده باش قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ضمن بیان آنکه اصحاب رسانه تاثیر بسزایی در جریانات جامعه دارند، گفت: خبرنگاری یک اقدام موثر است که باید از آن تحلیل شد چرا که فعالین این حوزه نقش آفرینان اثر فرهنگ هستند همچنین اصحاب رسانه باید فرهنگ سازی کنند و پایه‌گذار فرهنگ‌سازی‌ها باشند.

وی ادامه داد: خبرنگاران همواره جریان را با قلم و اخبار خود به یک سمت‌وسو می‌بردند که این نشان از تاثیرات آن‌ها بر اتفاقات مختلف است.

علی فرهمندپور بیان کرد: خبرنگاران پیشگامان عرصه فرهنگ هستند و باید از این فرصت استفاده کنند و اگر توانستند این نقش را هدفمند پیش ببرند قطعا موفقیت در پیش دارند اما اگر راه نادرستی را در پیش گرفتند تا انتها نادرست خواهند رفت.

وی عنوان کرد: عرصه مناظره پرسش و پاسخ رسانه جذاب است اما باید مراقب بود تبدیل به چالش اجتماعی نشود گاهی یک موضوعی نیاز به سکوت دارد چراکه مصلحت و آبرویی را به خطر خواهد انداخت.

فرهمند گفت: خبرنگاران دقت کنند که خبری منتشر شود که برپایه اخبار واقعی باشد زیرا خبر می‌تواند تبدیل به یک تهمت شود و اجازه ندهید با یک خبر کذب رسانه‌ای مورد سوء استفاده قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تصریح کرد: در حوزه سواد رسانه‌ای باید کار شود و تبدیل به اصل مغفولی نشود چرا که اگر این اصل حاکم شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی پس بیان آنکه انتقادات را بر پایه تخریب شخصیت‌ها بکار نبریم، اظهار کرد: در ایام کرونا و قرنطینه مردم در خانه رسانه‌ها تنها راه ارتباطی برای کسب اخبار و اطلاعات رسانه‌ها بودند پس پیرو این جایگاه پر اهمیت، خبرنگاران باید رسالت کاری خود را به نحو احسنت بجا آوردند.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۲۰ مرداد ماه ۹۹

۵۵