چگونگی برگزاری تاسوعا و عاشورا حسینی در دستور ستاد کرونا استان خوزستان است/ با هیائت هایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قاطع می شود.

🔴چگونگی برگزاری تاسوعا و عاشورا حسینی در دستور ستاد کرونا استان خوزستان است/ با هیائت هایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قاطع می شود.

⭕سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: در حال حاضر چگونگی برگزاری تاسوعا و عاشورا حسینی از سوی ستاد کرونا استان خورستان هنوز اعلام نشده است .

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ روز پنجشنبه نشست هماهنگی برنامه های محرم در سالن تبلیغات اسلامی دزفول برگزار شد.

🔸علی فرهمند پور با بیان اینکه با هیئاتی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند به شدت برخورد می شود، اظهار داشت: در زمان اجرای مراسمات عزاداری محرم  باید باید مراقب بود که بهانه ای دست دشمن ندهیم چرا که شبکه های معاند منتظر چنین حرکت هایی هستند.

🔹سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بااشاره به اینکه برنامه های محرم در سه محور  عزاداری، نذورات و تزئینات هستند، گفت: امسال به علت شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی در اجرای عزاداری ها هست و باید عزاداری‌هایی که کمرنگ شده‌اند از قبیل تعزیه خوانی با استفاده از استادیوم ها با فاصله گذاری و نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا و جایگزین شود.

🔸فرهمندپور با بیان اینکه از دیگر برنامه هایی که می توان اجرا کرد برگزاری شب شعر است، گفت: هیات های عزاداری می توانند با رعایت فاصله اجتماعی عزاداری محله‌ای داشته باشند و در خیابان های اطراف محل خود عزاداری کنند و برنامه های محلی عزاداری را اجرا کنند.

🔹وی به چگونگی توزیع نذورات محرم اشاره کرد،گفت: در ایام غدیر در قالب “طرح ضیافت غدیر” پخت نذری و اطعام غدیر به خوبی برگزار شد که دراین باره پیشنهاد می‌شود نحوه تهیه و توزیع نذورات از سمت تبلیغات اسلامی به صورت متمرکز در هشت موکب شهرستان اعلام شود.

🔸فرماندار دزفول در ادامه عنوان کرد: آراستن مبلمان شهری و سیاه پوش کردن شهر باید یکپارچه باشد و تمام هیات ها آن را رعایت کنند.

🔹علی فرهمندپور در ادامه به برگزاری مراسمات از طریق فضای مجازی اشاره کرد گفت: عزاداری ها با پخش زنده در فضای مجازی همراه باشد.

🔸وی بر ضرورت ضدعفونی و استفاده از ماسک و دستکش در روضه های خانگی تاکید کرد،اظهار داشت: روضه های خانگی با رعایت پرتکل های بهداشتی و نیز در صورت امکان در فضای باز برگزار و از صندلی استفاده شود.

🔹علی فرهمندپور درادامه عنوان کرد: ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر و بهداشت نیز باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی بر هیات نظارت کنند.

🔹 وی با بیان اینکه با عزادارانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد شد، ادامه داد: بسیج و بهداشت نیز باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و امر به معروف و نهی از منکر نظارت کنند .

فرهمند پور افزود: خیرین و نیکوکاران می توانند نذر ماسک را نیز مدنظر داشته باشند و کارگاه هایی که اخیرا کم کار شده اند با مساعدت خیرین و افرادی که نذری دارند فعال شوند و ماسک نذری تولید کنند .

وی تصریح کرد: باید جلوی ترافیک هیات های عزاداری گرفته شود و با بی توجهی نسبت به پروتکل های بهداشتی برخورد قضایی شود همچنین هیات گردانی در تاسوعا و عاشورا نیازمند مجوز ستاد کرونا است.

🔵🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۲۳ مرداد ماه ۹۹

 

۳۴۱
اخبار مرتبط