جامعه هدف در سایر حوزه ها باید مشخص شود/ زندگی بدون هنر بی روح و کسل کننده است

جامعه هدف در سایر حوزه ها باید مشخص شود/ زندگی بدون هنر بی روح و کسل کننده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، جمعه ۲۴ مرداد ۹۹ برخی از هنرمندان شهرستان با علی فرهمند پور سرپرست فرمانداری ویژه دیدار و در خصوص مشکلات موجود در این حوزه گفت‌وگو کردند.

علی فرهمندپور ضمن خوش آمدگویی اظهار کرد: در هنر نیز مانند سایر حوزه‌ها جامعه هدف باید مشخص شود تا اقدامات لازم جهت نهادینه کردن اهداف انجام شوند.

وی افزود: متأسفانه در شهرستان دزفول هنر در جایگاهی که مدنظر است قرار ندارد، حتی آگاهی لازم به مردم جهت حفظ هنری که در بافت قدیمی شهرستان نهفته، داده نشده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: در سایر استان‌ها هنر اختصاصی هر شهر حفظ شده و با تغییرات جامعه به‌روز شده است اما کنار گذاشته نشد.

وی تصریح کرد: جایگاه هنر و هنرمند قدر و منزلت ویژه‌ای دارد و از هنر نباید به‌عنوان منبع درآمد استفاده کرد بلکه باید برای هنر هزینه شود.

فرهمندپور بیان کرد : نگاه هنرمندانه به هر موضوعی میتواند موفقیت به دنبال داشته باشد به همین خاطر است که هنرمندان مسائل و مشکلات جامعه را در قالب هنر به تصویر می‌کشند تا چاره اندیشی شود.

سرپرست فرمانداری دزفول گفت : زندگی بدون هنر،بی روح و کسل کننده است نقش هنر در زندگی این است که به مردم امیدو نشاط می دهد.

وی افزود : وجود هنر و هنرمندان در سطح جامعه باعث زیبایی جوامع شده و تحرک خاصی به آن می بخشد.

دراین دیدار هنرمندان به بیان مشکلات خود پرداخته و خواستار رفع مشکلات موجود و کمبودامکانات شدند.

استفاده از ظرفیت های موجود از جمله فرهنگسرا، ساخت پلاتو ، تعمیر و تجهیز مجتمع فرهنگی سینمایی، حمایت از برگزاری جشنواره های مختلف هنری از جمله تئاتر؛ موسیقی و… از موارد درخواستی هنرمندان از فرماندارشهرستان بود.
فرهمند پور در پایان جلسه با تآیید مشکلات موجود به پیگیری رفع مشکلات قول مساعد داد.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۲۵مرداد ماه ۹۹

۲۳