ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان خدمات به ارباب رجوع را غیر حضوری کنند

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، امروز قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا شهرستان دزفول با حضور علی فرهمندپور سرپرست فرمانداری ویژه و دیگر مسوولان شهرستان در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار گردید.

علی فرهمندپور در این جلسه اظهار کرد: طبیعتا افراد مبتلا به کرونا که بدون علائم هستند و یا به مراکز نمونه‌گیری مراجعه نمی‌کنند جز آمار روزانه محسوب نمی‌شوند و باید برای این موضوع راهکاری پیدا شود چراکه هرچه آمار دقیق تر باشد اقدامات متناسب‌تری انجام خواهد شد‌.

وی افزود: از این پس در تقسیم‌بندی‌های جدید وضعیت کرونا فقط سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد شاخص ارزیابی هستند که بر این اساس شهرستان دزفول جز شهرهای نارنجی محسوب می‌شود اما بدلیل حذف رنگ مشکی از رتبه‌بندی، در حال حاضر وضعیت نارنجی به عنوان شرایط خیلی پرخطر به شمار می‌آید.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: هنوز جزئیات اجرای طرح جدید مقابله با کرونا به شهرستان دزفول ابلاغ نشده و درخصوص تصمیم‌گیری برای حضور کارکنان در ادارات و تعطیلی دیگر مشاغل باید منتظر ابلاغیه ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا ماند.

وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید جهت کاری ارباب رجوع را به سمت مراجعات غیرحضوری و الکترونیکی سوق داد تا از تردد و تجمعات مردم در شرایط کرونایی کاسته شود.

علی فرهمندپور تصریح کرد: باتوجه به وضعیت کرونا در دزفول احتمال کاهش نیروهای فعال در ادارات شهرستان وجود دارد اما این موضوع نباید باعث سردرگم شدن مردم و ارباب رجوع شود.

وی با اشاره به برخی از ابهامات مبنی بر تعطیلی مشاغل پس از ساعت ۶ عصر، بیان کرد: اجرای محدودیت‌ها در این بازه زمانی بیشتر برای ایجاد بار روانی و عدم رغبت عبور و مرور در شهر بخاطر خاموشی و خلوتی معابر و آگاه شدن از وضعیت خطرناک کرونا است.

فرهمندپور درخصوص گندزدایی معابر و محیط اذعان کرد: باتوجه به اعلام و نظر وزارت بهداشت به دلیل مشکلات تنفسی شایع در فصل پاییز، گندزدایی معابر انجام نمی‌شود و ضمنا از نظر علمی این گندزدایی کارایی چندانی ندارد.

🖊 *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۲۷ آبان ماه ۹۹

۲۰۹
اخبار مرتبط