اجرای طرح ملی غربالگری کرونا با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی/ میزان استفاده مردم از ماسک در شهرستان دزفول ۸۵ درصد است

🔵 *اجرای طرح ملی غربالگری کرونا با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی/ میزان استفاده مردم از ماسک در شهرستان دزفول ۸۵ درصد است*

⭕به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، صبح امروز شنبه ۱ آذرماه ۹۹ در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: اجرای محدودیت‌های کرونایی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از امروز به مدت دوهفته در دزفول نیز آغاز شده است.

🔹وی افزود: بر این اساس کلیه مشاغل گروه ۳ و ۴ تعطیل هستند و مبادی ورودی و خروجی شهرستان دزفول مسدود و از کلیه ترددها بجز ترددهای اضطراری و ناوگان باری و مسافری ممانعت بعمل می آید.

🔸سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: ممنوعیت و محدودیت‌های کرونایی فعلا در سطح برون شهرستانی است و باتوجه به وضعیت کرونا در شهرستان محدودیت ترافیکی در درون شهرستان اعمال نشده است.

🔹وی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت موارد ابتلا به کرونا در شهرستان در چند روز اخیر پایدار بوده و از نظر فضا و امکانات بیمارستانی با کمبودی مواجه نیستیم که امیدواریم با رعایت نکات و موازین بهداشتی درگیر وضعیت بحرانی نشویم.

🔹علی فرهمندپور تصریح کرد: بنا بر ارزیابی شبکه بهداشت آمار استفاده ماسک در شهرستان دزفول در حال حاضر ۸۵ درصد است که برگزاری همایش سفیران سلامت با هدف فرهنگ‌سازی در استفاده از ماسک در این موضوع تاثیر بسزایی داشته است.

🔸وی بیان کرد: برای جلوگیری از افزایش آمارها با بانیان مجالس عزا، عروسی و هر تجمع دیگری با شدت بیشتری برخورد خواهد شد همچنین در همین راستا چاپ کارت عروسی و اعلامیه‌های ترحیم دارای زمان و مکان تشییع در چاپخانه‌ها ممنوع است.

🔸فرهمندپور اذعان کرد: با همکاری بسیج شهرستان دزفول طرح ملی غربالگری، بیماریابی و آموزشی بیماری کرونا با نام طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت خانه به خانه بصورت پایلوت در روستای انجیرک اجرا و در سطح شهرستان نیز آغاز شده است.

🔹سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز درخصوص روند تکمیل بیمارستان‌های تامین اجتماعی و حضرت زینب، گفت: پس از سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به شهرستان دزفول مبلغ ۵ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان زنان و زایمان حضرت زینب اختصاص داده شد.

🔹وی ادامه داد: اقدامات لازم جهت نصب تجهیزات بیمارستان تامین اجتماعی در حال انجام است که امیدواریم در بهمن ماه شاهد اتفاقات خوبی در حوزه درمان شهرستان باشیم.

🖊 *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۱ آذرماه ۹۹

۹۷