آغاز واکسیناسیون در دزفول/ سران طوایف و متنفذین در مراسمات پیش رو برای کنترل بیماری همکاری لازم را داشته باشند/ سلامت و زنده ماندن افراد اولویت نخست ما;/انتخابات به منزله یک مدال عزتمند برای نظام است و هرچه باشکوه تر برگزار شود خاری در چشم دشمنان خواهد بود.

;>آغاز واکسیناسیون در دزفول/ سران طوایف و متنفذین در مراسمات پیش رو برای کنترل بیماری همکاری لازم را داشته باشند/ سلامت و زنده ماندن افراد اولویت نخست ما;

>به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، صبح دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نشست سران عشایر، متنفذین، طوایف، سادات و بزرگان شهرستان دزفول با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه و دیگر مسئولان ذی ربط در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول تشکیل شد

;>علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول در این جلسه اظهار کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول ۲۵۶ نفر در منزل بستری شده‌اند و خدمات درمانی دریافت می‌کنند یعنی نزدیک به ۵۰۰ نفر در حال حاضر به طور جدی با کرونا درگیر هستند.

>وی افزود: هر پنج نفری که بستری می‌شوند باید یک پرستار داشته باشند از این رو به شدت با کمبود پرستار مواجهیم.

;>فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: ۱۱۳ نفر از نیروهای جهادی بسیج به کمک کادر درمان آمده‌اند و بدون هیچ دستمزدی در حال خدمت به بیماران هستند.

>وی با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان و خستگی کادر درمان، ادامه داد: ۱۷ نفر از کادر درمان دزفول به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند و برخی از پرستاران روزها است که خانواده خود را ندیده‌اند.

علی فرهمندپور تصریح کرد: در دوره قبلی بیماری که ریه‌اش درگیر می‌شد یک هفته زمان برای مداوا داشت اما با ورود ویروس انگلیسی مواردی مشاهده شده که بیمار ظرف مدت ۲۴ ساعت ریه‌اش درگیر و فوت شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه عید فطر، افطاری‌ها و انتخابات را در پیش داریم  از بزرگان و متنفذین انتظار داریم همکاری لازم را برای کنترل کرونا داشته باشند چراکه مردم حرف آنها را بهتر گوش می‌دهند

فرهمندپور اذعان کرد: امروز شهرستان دزفول در وضعیت مناسبی نیست لذا همه باید دست در دست هم دهیم تا از این شرایط عبور کنیم.

وی عنوان کرد: وقتی بوستان‌ها و مغازه‌ها را تعطیل می‌کنیم برخی اعتراض می‌کنند که با این شرایط ورشکسته می‌شویم ولی باید بدانند سلامت و زنده ماندن در این شرایط در اولویت نخست ما است.

;>فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: متاسفانه رانندگان و کارگران برخی خودروهای ورودی به میدان بار ماسک نمی‌زنند که تذکر لازم به آنها داده می‌شود و بدون داشتن ماسک اجازه ورود به میدان بار را نخواهند داشت.

>وی ادامه داد: استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تاثیر بسزایی در کاهش آمار مبتلایان به کرونا و موارد بستری دارد که لازم است تمامی مردم به طور جدی به این نکته توجه داشته باشند.

;>علی فرهمندپور تصریح کرد: افراد زیادی در مراسم عزا و ختم به کرونا مبتلا می‌شوند و با توجه به نبود ظرفیت در بیمارستان برخی از آنها فوت می‌کنند.

>وی عنوان کرد: ۳۹ نفر در یک مراسم عروسی به کرونا مبتلا و تعدادی از آنها کارشان به بیمارستان کشیده شده است لذا هر جا مراسم عروسی برگزار و به تذکر ما توجه نشود برق آن منطقه قطع و با عوامل برخورد می‌شود.

;>فرهمندپور اذعان کرد: پنج نقطه برای واکسیناسیون افراد در سطح شهرستان دزفول در نظر گرفته شده است.

;>فرماندار ویژه شهرستان دزفول در پایان به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: انتخابات به منزله یک مدال عزتمند برای نظام است و هرچه باشکوه تر برگزار شود خاری در چشم دشمنان خواهد بود.

>وی با بیان اینکه هیچ قدرتی جرات نکرده به ایران نگاه چپ کند، افزود: شاید کشور ما فراز و نشیب‌هایی داشته باشد اما همواره سربلند و پرچم ما بالا بوده است.

<فرهمندپور حضور پرشور مردم در انتخابات را برای سربلندی نظام ضروری دانست و اظهارداشت: مردم شهرستان دزفول نیز در این عرصه حضور پرشوری خواهند داشت.

<🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
<۶اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

۴۳