پیام استاندار خوزستان به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری _ روز دزفول

🇮🇷 *پیام استاندار خوزستان به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری _ روز دزفول*

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم متدین، انقلابی و شریف شهرستان دزفول
چهارم خرداد روز پاسداشت شهری است که زخم دید ولی سر خم نکرد. موشک باران شد ولی تسلیم نگردید. بغض کرد ولی نگذاشت اشکش را دشمن ببیند و دشمن شاد شود.
چهارم خرداد روز گرامیداشت مقام و جایگاه دوهزار و ششصد شهیدی است که یا با اصابت یکصدو هفتاد و شش، موشک و صدها راکت و توپ از دزفول تا خدا پرگشوند و یا در نبرد تن به تن در جبهه های نبرد، به شهادت رسیدند.
چهارم خرداد روز تعظیم در مقابل زنان غیوری است که در جبهه، پشت جبهه، خانه، محل کار، مسجد، بسیج،بیمارستان. و در همه کجا و همه ی صحنه ها، حضور داشتند. مادرانی که در مسجد برای رزمندگان دستکش و شال و لباس می دوختند و کلوچه و غذا آماده می کردند، در خانه شهید پرورش می دادند، همسرانشان را برای حضوردر جبهه بدرقه می کردند و در حالی که در تنگنای اقتصادی بودند، اما باز هم صبورانه در شهر مقاومت می کردند.
چهارم خرداد روز اسوه هاست. کودکان دزفول، نوجوانانی که با مشقت درس می خواندند و در فرصت مناسب دست در شناسنامه می بردند و به جبهه می رفتند و گاه هرگز بر نمی گردند.
چهارم خرداد روز کوچه های مقاوم دزفول، روز مساجد و جلسات قرائت قرآن، روز بیمارستان افشار و یازهرا، روز سپاه دزفول، روز پادگان و پایگاه دزفول است.
چهارم خرداد روز امام جمعه ای است که با وجود کهولت سن و بیماری هیچ گاه، شهرش دزفول را خالی نگذاشت و هرگز از شهر بیرون نرفت.
چهارم خرداد روز فخر دزفول است.  روز افتخار شهری است که زیر باران شلیک موشک، میزبان سربازان و بسیجیانی بود که از شهرهای دیگر برای اعزام به جبهه می آمدند.
– چهارم خرداد متعلق به کودکان، نوجوانان، جوانان، زنان، مردان و همه ی مردم مقاوم و نجیب و فهیم امروز دزفول نیز هست.
به خود ببالید که در چنین زمین مقدسی زیست می کنید.
اینجانب به عنوان‌ استاندار خوزستان عزیز و غیور و شهیدپرور، فرارسیدن چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول را به محضر خانواده های محترم شهیدان و همه شهروندان گرانقدر این شهر عزیز در دزفول،تبریک عرض می نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

قاسم سلیمانی دشتکی
۴ خرداد ماه ۱۴۰۰

۲۸