پیام علی فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری _ روز دزفول

🇮🇷 *پیام علی فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری _ روز دزفول*

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالبَلَدُ الطَّیِّبُ یَخرُجُ نَباتُهُ بِإِذنِ رَبِّهِ ۖ وَالَّذی خَبُثَ لا یَخرُجُ إِلّا نَکِدًا ۚ کَذٰلِکَ نُصَرِّفُ الآیاتِ لِقَومٍ یَشکُرونَ﴿اعراف/۵۸﴾
سرزمین پاکیزه، گیاهش به فرمان پروردگار می‌روید؛ امّا سرزمینهای بد ناپاک، جز گیاه ناچیز و بی‌ارزش، از آن نمی‌روید؛ این گونه آیات را برای آنها که شکرگزارند، بیان می‌کنیم.
دزفول شهر پاک و بلد طیبی است که در آن گیاهان پرثمر می رویند، شاخ و برگ می دهند، گل می کنند، میوه می دهند و به ثمر می نشینند.
میوه های این درخت تناور که ریشه در قرن ها پیشینه و تمدن دارند همچون او پاکِ پاکند، که گندم از گندم بروید جو ز جو
پاک ترین، مخلص ترین، بی پرواترین و صادق ترین میوه های درخت تناور دزفول، شهیدان هستند.
شهیدان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافعان حرم، امنیت و سلامت از شاخص ترین فرزندان پاک دزفول بودند که در راه دوست جان دادند و جانبازان و آزادگان و ایثارگران عزیز این شهر یادگاران ارزشمند شهیدان هستند.
گرامیداشت روز چهارم خرداد به معنای قدردانی و قدر شناسی از یک شهر و جغرافیا نیست. گرامیداشت روز چهارم خرداد،  پاسداشت عزت، حریت، پایداری، ایمان و ایثار است.
چهارم خرداد روز گرامیداشت مقام و جایگاه دزفول است.
چهارم خرداد روز گرامیداشت مادران، پدران، همسران و خانواده محترم و معزز شهیدان و همه مردم شریف و ولایتمدار دزفول عزیز است.
چهارم خرداد روز پایداری و مقاومت، روز دزفول را به همه نقش آفرینان و حماسه سازان دزفولی در هر کجای ایران و جهان و همه ی عاشقان و ارادتمندان به این شهر بزرگ و شهیر، تبریک و تهنیت عرض می نماییم.
چهارم خرداد روز اقتدار
روز دزفول است یوم الافتخار

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول
۴ خردادماه ۱۴۰۰

۲۹