وجود ۴۱۱ شهیده زن در دزفول سندی بی‌نظیر از مقاومت مردم شهرستان است

🔵 *وجود ۴۱۱ شهیده زن در دزفول سندی بی‌نظیر از مقاومت مردم شهرستان است*

⭕به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، پیش از ظهر امروز سه شنبه ۴ خرداد ماه آیین اختتامیه همایش ملی نقش زنان در پایداری، مقاومت و توسعه شهری با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه برگزار گردید.

🔸علی فرهمندپور در این مراسم اظهار کرد: حضور زنان در پشت جبهه‌ها و در خود صحنه نبرد با دشمن نقشی بی بدیل و بی نظیر بود و وجود ۴۱۱ شهیده زن در دزفول نمادی است که شاید هیچ کجای دنیا سندی همانند آن جهت تایید مقاومت شهرستان و حضور پررنگ زنان پیدا نشود.

🔸وی افزود: اتفاقاتی طی هشت سال دفاع مقدس در شهرستان دزفول رقم خورد که این شهر را مستحق مدال مقاومت و پایداری کشور نمود.

🔸فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: جمعیت شهرستان در زمان جنگ حدود ۲۶۰ هزار نفر بود که یک درصد جمعیت آن یعنی دو هزار و ۶۰۰ نفر به شهادت رسیدند.

🔸وی ادامه داد: دزفول ۳۱ سردار شهید و ۵۰۰ آزاده دارد که این آمارها بی نظیر است همچنین در دزفول قطعه‌ای بنام قطعه دست و پا وجود دارد که چنین قطعه‌ای در دنیا وجود ندارد.

🔸علی فرهمندپور تصریح کرد: در دزفول خانواده‌هایی وجود دارد که ۲۶ یا ۱۷ شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کردند.

🔸وی بیان کرد: در ایام کرونا هم بانوان شهرستان همچون زمان جنگ در خط مبارزه ایستاده‌اند.

🔸فرهمند پور عنوان کرد: مردم دزفول هم همانند دوران دفاع مقدس که مقاومت و ایستادگی کردند امروز هم در جنگ نابرابر اقصادی همچنان مقاوم ایستاده‌اند.

🔸وی ادامه داد: در دزفول ۱۱۰ شرکت تولید کننده وجود دارد که پنج شرکت ۱۰۰ درصد تولیداتش صادر می‌شود.

🔸فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: در حوزه کشاورزی دزفول امروز یک قطب است، میدان میوه و تره بار شهرستان یکی از اصلی‌ترین میادین در کشور است به گونه‌ای که برای مقابله با کرونا حتی یک روز امکان تعطیلی آن وجود نداشت.

🔸وی افزود: تمام تولیدات و موفقیت‌های شهرستان دزفول در عرصه‌های مختلف مایه افتخار برای مردم دیار مقاومت و پایداری هستند.

🔹در پایان این مراسم سه مقاله با عنوان‌های «زن و خوداشتغالی، بررسی میزان تأثیر خود اشتغالی زنان در پایداری، مقاومت و توسعه شهرستان دزفول» نویسنده میترا خادم، بازخوانی تأثیر بازسازی پس از جنگ در تغییرات شکل حیاط در معماری خانه، نمونه موردی: خانه های شهر دزفول، نویسنده مهنوش محمودی و مقاله آسیب شناسی اشتغال زنان در جامعه و تأثیر آن بر خانواده نویسنده سیمین فرشادی از میان ۳۸ مقاله ارسالی از نقاط مختلف کشور برتر شناخته و معرفی شدند.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۴ خرداد ماه ۱۴۰۰

۳۵