تشکیل شورای ساماندهی ساحل دز / تعامل مسئولان ، رسانه ها و فعالان‌فضای مجازی در راستای اعتلا و افق بلند شهرستان

 

⭕به گزارش روابط عمومی فرمانداری، پیش از ظهر امروز یک شنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان، فرشادی مسوول دفتر نماینده مردم شریف شهرستان دزفول و دیگر مسوولان شهری در دفتر امام جمعه برگزار شد.

🔹علی فرهمندپور در این جلسه ضمن بیان اینکه، بروز حواشی در سواحل رودخانه دز شهرستان این روزها یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های فضای مجازی است، اظهار کرد: بوستان علی کله یک فضای گردشگری است که همانند دیگر مناطق گردشگری سراسر جهان دارای حواشی است.

🔹وی افزود: قطعا راه حل مرتفع کردن کردن مشکلات بوجود آمده و رفع ناهنجاری‌ها تعطیلی بوستان علی کله نیست.

🔹فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: پیشنهاد می‌شود که برای رسیدگی و ساماندهی سواحل رودخانه دز شورایی با حضور نماینده فرماندار، دادستان، شهردار و نیروی انتظامی تشکیل شود تا برنامه‌ریزی و راهکارهای اصولی تنظیم و اجرایی شوند.

وی ادامه داد: ورودی هر خودرو به بوستان علی کله ۵۰ هزار ریال است که پیشنهاد می‌شود با ثابت ماندن این نرخ برای خودروهای بومی، هزینه ورودی به بوستان، به ۵۰۰ هزار ریال برای خودروهای غیربومی افزایش یابد.

🔹علی فرهمندپور تصریح کرد: با افزایش نرخ ورودی خودروهای غیربومی، هزینه مازاد را می‌توان صرف ساماندهی این بوستان و دستمزد نیروهای حراستی کرد.

🔹وی بیان کرد: هر چند که این مسئله در قالب یک پیشنهاد است که باید به تصویب شورای شهر برسد.

🔹فرهمندپور اذعان کرد: در روزهای گذشته نیز کشفیاتی از گردشگران بوستان علی کله ضبط شد که نشانه اقتدار نیروی انتظامی و بسیج شهرستان است اما جای تعجب دارد که برخی این کشفیات را زیر سوال می‌برند و آن را نقطه ضعف می‌خوانند.

🔹وی عنوان کرد: برخی اتفاقات و حواشی در فضای مجازی بزرگ نشان داده می‌شوند و متاسفانه بیان برخی انتقادات به گونه‌ای صورت می‌گیرد که آرامش شهر را برهم می‌زند و زحمات دستگاه‌های فرهنگی کوچک شمرده می‌شوند.

🔹فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: در سخت‌ترین شرایط انتخاباتی پرشور با ۶ هزار نفر عوامل اجرایی در شهرستان دزفول برگزار شد و در آن بین هم اعتراضاتی صورت گرفت که پیگیری شد اما هیچ بیانیه تقدیری از برگزارکنندگان انتخابات صادر و منتشر نشد.

🔹وی ادامه داد: در ۴ خرداد ماه به گونه‌ای برنامه‌ها اجرا شدند که حتی مرکز استان از عظمت و قدرت برنامه‌های روز مقاومت و پایداری شهرستان دزفول به وجد آمد اما باز هم در شهرستان خبری از قدردانی و تشکر نبود که این نشانه کوچک شمردن اتفاقات خوب شهرستان است اما در مقابل به محض بروز کوچکترین حاشیه منفی با سطح وسیعی از انتقادات و بیانیه‌ها مواجه می‌شویم.

🔹علی فرهمندپور اظهار کرد: قطعا انتقاد سازنده ارزشمند و راهبردی است اما در موازات این حجم از انتقادات آیا راه حلی هم ارائه شد؟

🔹وی افزود: پیگیری حواشی هم لازم و ضروری است اما دامن زدن به آن‌ها و برهم زدن آرامش شهرستان قطعا سودی نخواهد داشت.

🔹فرهمند پور عنوان کرد: لازم است رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی و مسوولان با یکدیگر در راستای اعتلا و افق بلند شهرستان تعامل داشته باشند.

🔹وی اذعان کرد: روز گذشته نشستی با یک شرکت روسی به منظور صادرات مستقیم محصولات کشاورزی دزفول به روسیه برگزار شد اما این اتفاق خوشایند در هیاهوی انتقادات مربوط به اتفاقات اخیر فرهنگی گم شد در حالی که چنین اخباری باید به خوبی منعکس شوند.

🔹فرماندار ویژه شهرستان دزفول: ان شاءالله با انعکاس اخبار خوب و امیدبخش از شهرستان اقتدار و اتفاقات خوب رسانه‌ای شوند.

🖊 *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*


۲۰ تیرماه ۱۴۰۰

 

۶۳