انعقاد تفاهم نامه مرمت و بازسازی پل باستانی دزفول / پل باستانی دزفول نه تنها یک نماد تاریخی بلکه یک نماد فرهنگی است

🔴 *انعقاد تفاهم نامه مرمت و بازسازی پل باستانی دزفول / پل باستانی دزفول نه تنها یک نماد تاریخی بلکه یک نماد فرهنگی است*

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عصر شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ جلسه ای به منظور امضای تفاهم‌نامه مرمت و بازسازی پل باستانی دزفول بین اداره کل میراث فرهنگی و خیرین شهرستان با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه، حجت الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه، سید احمد آوایی نماینده مردم شهرستان ، سید حکمت الله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان و پرآور ریاست شورای شهر ، چناری ریاست میراث دزفول و دیگر مسئولین ذی ربط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

علی فرهمندپور در این جلسه اظهار کرد: *پل باستانی دزفول نه تنها یک نماد تاریخی بلکه یک نماد فرهنگی است* .

وی افزود : این پل شاهد اتفاقات و حوادث تاریخی زیادی بوده و از آنجایی که دزفول به‌عنوان شهر مقاومت در کشور شناخته شده این پل نیز به یک نماد مقاومت تبدیل شده است.

علی فرهمند پور ورود خیرین به عرصه میراث فرهنگی و گردشگری را به فال نیک گرفت و این امر را مرهون پیگیری‌ها و تلاش‌های نماینده دزفول در مجلس و مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دانست.

وی با بیان اینکه خیرین دزفول همواره در اتفاقات مهم و ارزشمند این شهرستان سهم قابل توجه و مشارکت ارزشمندی داشته‌اند، گفت: امیدوار هستیم که این تفاهم‌نامه زمینه‌ساز راه‌اندازی مجمع خیرین بافت تاریخی و میراث فرهنگی در شهرستان شود تا سایر آثار و ابنیه تاریخی دزفول نیز مرمت و احیا شوند.

فرماندار ویژه دزفول با بیان اینکه مردم دزفول با پل باستانی خاطرات زیادی دارند، افزود: مرمت و بازسازی این پل باعث می‌شود تا این خاطرات به نسل‌های آینده نیز منتقل شود.

فرهمندپور در پایان از همکاری‌های خیران، اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و میراث دزفول، نماینده شهرستان در مجلس، شورای شهر و شهرداری و… در راستای انعقاد این تفاهم‌نامه قدردانی کرد.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۲۵ مهرماه ۱۴۰۰

۴۱