دیدارهای فرماندار ویژه و برخی دیگر از مسوولان شهرستان دزفول با مدیران وزارتی و تعدادی از مدیران کشوری

🔵 *دیدارهای فرماندار ویژه و برخی دیگر از مسوولان شهرستان دزفول با مدیران وزارتی و تعدادی از مدیران کشوری*

به‌گزارش روابط‌عمومی فرمانداری ویژه، علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان گذشته روز گذشته و امروز با حضور در پایتخت با برخی از مسئولین وزارتی و مدیران دیگر نهادها جهت پیگیری و رفع مسائل و مشکلات شهرستان دزفول دیدار و گفتگو کرد.

🔸 *دیدار با مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل شرکت نفت ایران*

فرهمندپور شب گذشته در ابتدا با سعید سلیمانی مدیر عامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام دیدار و مشکلات مناطق محروم شهرستان دزفول را عنوان کرد که پیرامون این مسائل برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول پس‌از آن به‌همراه عیسی‌زاده شهردار و پرآور رییس شورای اسلامی شهر دزفول جلسه با محسن خجسته مهر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران جلسه‌ای برگزار کرد.
انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص استفاده از ظرفیت‌های نفت جهت توسعه مناطق گردشگری، استفاده از ظرفیت دو درصد مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه ورزش و جوانان دزفول، توسعه روشنایی و اصلاح جاده‌ها در مناطق کوهستانی این شهرستان و… را می‌توان از جمله نتایج این جلسه عنوان کرد.

🔸 *پیگیری اجرای طرح مسکن مهر و مسکن ملی در شهرستان دزفول*

امروز نیز در ادامه دیدارها و جلسات، علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان و سید احمد آوایی نماینده مردم شریف شهرستان دزفول پیرامون مسکن ملی و مسکن مهر معلولین و خانواده‌های بدسرپرست، آخرین وضعیت تسهیلات بلوکه‌شده پروژه‌ای مسکن مهر ۲۰۰ واحدی دزفول با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.
در راستای ایجاد شتاب بیشتر در عملیات اجرایی پروژه‌های مسکن مهر و ملی، مباحث دیگری طی این جلسه مطرح شد.

🔸 *دیدار با معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان*

پس‌از آن فرهمندپور به‌همراه آوایی با وحید یامین‌پور معاون سامان‌دهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان دیدار و پیگیری مواردی همچون تسهیلات اشتغال جوانان، تکمیل ورزشگاه مجدیان، تجهیزات ورزشی مناطق محروم و حمایت از سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه ورزش و جوانان شدند.

🔸 *پیگیری ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا/ بررسی موضوع عدم بکار گیری نیروهای غیربومی/ راه اندازی مجدد مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول*

در ادامه ارائه وام و تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا و افزایش وام‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم شهرستان و بررسی موضوع عدم به‌کارگیری نیروهای غیربومی در دزفول از جمله مسائلی بودند که به‌موجب آن‌ها فرماندار ویژه شهرستان با چکشی آن، معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت‌وگو کرد.

اما دیدار با عبدالرحیم سعیدی راد معاون عمرانی و امور تلفیق سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی ارائه راهکارهای مناسب برای جذب بودجه شهرستان دزفول و هماهنگی برای اخذ بودجه مورد نیاز پیرامون راه‌اندازی مجدد مجتمع فرهنگی سینمایی و بازگشت آن از بخش خصوصی به بخش دولتی از جمله برنامه‌های فرماندار ویژه شهرستان بود.

🔸 *رسیدگی به مشکلات مسکن معلولین و زنان سرپرست خانوار/ ساخت ۱۱۸ واحد مسکونی برای معلولین دزفول*

علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان با میثم شکرچیان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران دیدار و در خصوص رفع مشکلات مسکن معلولین و زنان سرپرست خانوار و اخذ تسهیلات جهت ساخت مسکن در مناطق محروم شهرستان گفت‌وگو کرد.

در خاتمه جلسات امروز نیز فرهمند پور با قانعی مدیرکل مراکز و موسسات سازمان بهزیستی کشور، مدیران کل مسکن و اشتغال سازمان بهزیستی در خصوص پیگیری رفع مشکلات خانواده‌های معلولین شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

در این جلسه در خصوص ارائه تسهیلات بلاعوض برای ساخت ۱۱۸ واحد مسکن مهر و پرداخت وام اشتغال به معلولین گفت‌وگو شد.

*روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰

 

۳۵