بازدید فرماندار ویژه شهرستان دزفول از روند ساخت واحدهای طرح ملی مسکن دزفول

🔴 *یک‌هزار و ۱۳۶ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در دزفول ساخته می‌شود*

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، ظهر امروز جمعه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان به همراه امیر احسانیان معاون عمرانی فرمانداری و مدیران ادارات آبفا، برق، راه و شهرسازی و بهزیستی از پروژه مسکن ملی ( منطقه زیبا شهر ) دزفول بازدید کرد.

فرهمندپور در حاشیه این بازدید اظهار کرد: هفته گذشته بازدیدی از این طرح انجام و مقرر شد ادارات خدمات رسان اقدامات لازم را برای تسهیل در اجرای این طرح انجام دهند.

🔹وی ادامه داد: برخی ادارات پای کار آمدند و اقدامات لازم را انجام دادند و برخی ادارات دیگر نیز در حال اخذ مجوزها از استان هستند.

🔸فرماندار ویژه دزفول مشکل آب را یکی از مسایل اساسی کارگاه طرح اقدام ملی مسکن در زیباشهر عنوان و بیان کرد: با توجه به اینکه شبکه آب منطقه انجام نشده نیاز است که آب موقتی برای کارگاه ایجاد شود که اداره آبفا اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

🔹وی سفر هفته گذشته خود به تهران را یادآور شد و افزود: مشکلاتی درخصوص پرداخت تسهیلات برای مجموعه ۲۰۰ واحدی مسکن مهر ایجاد و این تسهیلات از ۱۰ سال قبل بلوکه شده بودند که برای آزادسازی آنها همراه با نماینده دزفول به وزارت راه و شهرسازی رفتیم و قرار بر این شد این تسهیلات آزاد و مشکل این واحدهای مسکونی رفع شود.

🔸فرهمندپور با اشاره به پیگیری‌های انجام شده درخصوص تسهیلات و سهم آورده طرح اقدام ملی مسکن گفت: سهم آورده برخی متقاضیان طرح اقدام ملی در دسترس نیست که امیدواریم به منظور پیشرفت کار آزادسازی شوند.

🔺فرماندار ویژه دزفول همچنین درخصوص خانه دار کردن خانواده‌های دارای معلول و مددجویان زیرپوشش بهزیستی این شهرستان گفت: بهزیستی دزفول حدود ۷۹۲ خانوار دارای معلول و مددجوی فاقد خانه را در سطح شهرستان شناسایی کرده است.

🔸وی افزود: طی جلساتی که در تهران داشتیم، قطعه زمینی برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی در زیباشهر اختصاص یافته که قرار است برای ۱۱۸ نفر از خانوارهای دارای معلول و مددجو خانه ساخته شود.

🔸فرهمندپور اظهارداشت: برای خانواده‌های تک معلولی قرار شد مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و برای خانواده‌های دومعلولی مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از سوی بهزیستی درنظر گرفته شود.

🔹وی هدف از این اقدام را خانه دار کردن این خانواده‌ها و مددجویان دانست و افزود: سایر متقاضیان زیرنظر بهزیستی نیز در مرحله بعد در طرح اقدام ملی مسکن سهیم خواهند شد.

فرهمند پور عنوان کرد: یکهزار و ۱۳۶ واحد مسکونی شامل ۳۷۲ واحد در زیباشهر و ۷۶۴ واحد در مهرشهر در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرشتان دزفول ساخته می‌شود.

وی اظهار کرد: حدود ۲۰۰ واحد مسکونی در مهرشهر نیمه تمام باقی مانده بود که عملیات تکمیل آنها آغاز شده است.

فرماندار ویژه شهرستان مشکل اصلی پیش روی تکمیل این واحدها را آورده متقاضیان دانست و افزود: اگر اعضا به موقع آورده خود را بیاورند کار با سرعت بیشتری پیش می‌رود چراکه مشکل خاصی از نظر بروکراسی اداری و تسهیلات و مدارک مورد نیاز نداریم.

فرهمندپور با بیان اینکه میزان آورده اعضا بستگی به نوع طرح مسکن مهر یا اقدام ملی مسکن دارد، گفت: تسهیلات آنها که تشکیل پرونده داده‌اند ۴۰ میلیون تومان است ضمن اینکه اکنون تسهیلات مسکن تا ۳۰۰ میلیون تومان بستگی به توانمندی فرد رسیده البته هنوز تصویب نشده است.

فرهمندپور با اشاره به مشکل آب کارگاه طرح اقدام ملی مسکن در زیباشهر گفت: شبکه آبرسانی این منطقه یک طرح بزرگ است که هنوز طراحی و اجرا نشده ولی فعلا با توجه به اینکه پیمانکار با تانکر آب را به محل کارگاه منتقل می‌کند قرار است شرکت آبفا ظرف مدت ۲ هفته آب به کارگاه برساند.

وی افزود: برخی پیمانکاران برای رفع مشکل، استخر ایجاد یا تانکر مستقر کرده‌اند که طبق قول شرکت آبفا این مشکل برطرف خواهد شد.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰

۳۶