داشتن کارت واکسیناسیون برای حضور کارمندان در ادارات الزامی است/ ضریب دریافت تسهیلات اشتغال زایی در دزفول پایین است

🔵 *داشتن کارت واکسیناسیون برای حضور کارمندان در ادارات الزامی است/ ضریب دریافت تسهیلات اشتغال زایی در دزفول پایین است *

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، صبح امروز دوشنبه ۱ آذر ماه ۱۴۰۰ جلسه شورای اداری شهرستان دزفول به ریاست علی فرهمندپور فرماندار ویژه و با حضور روسای ادارات شهرستان در محل سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول برگزار شد.

علی فرهمندپور در این جلسه اظهار کرد: وضعیت حجاب در برخی نقاط و فروشگاه‌های شهرستان دزفول نامناسب است که در خطبه‌های نمازجمعه به خوبی به آن اشاره شد.

وی با تاکید بر لزوم برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی در شهرستان دزفول به ویژه در ادارات ادامه داد: یک حرکت نامبارک درخصوص حجاب در دزفول در حال وقوع است که اگر دیر اقدام کنیم شرایط بد خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول از آغاز اجرای طرح مبارزه با مفاسد اخلاقی در هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های دزفول خبر داد و اظهارداشت: بسیج ادارات و ستاد امربه معروف و نهی از منکر توجه ویژه‌ای به وضعیت حجاب پرسنل و مراجعه کنندگان به ادارات داشته باشند.

فرهمندپور در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کرونا در دزفول اشاره کرد وگفت: بیشتر زمان ما در حوزه فرمانداری به مبارزه با کرونا گذشت و اکنون به سراشیبی نزدیک شده‌ایم.

وی با بیان اینکه موضوع  واکسیناسیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: مسوولان ادارات و پرسنل باید برای حضور در محل کار ۲ دُز  واکسن زده و کارت هوشمند داشته باشند.

فرماندار ویژه دزفول بیان کرد: اگر پرسنل ادارات، کارت واکسن نداشته باشند باید هر ۱۵ روز یکبار تست بدهند و یا مرخصی بدون حقوق بگیرند.

وی جدی نگرفتن واکسیناسیون را برابر با مواجهه با پیک ششم کرونا دانست و افزود: زمانی که ادارات از کمبود نیرو رنج می‌برند نباید نسبت به این موضوع سهل انگاری شود ضمن اینکه افرادی که واکسیناسیون انجام نداده‌اند از ارائه خدمات محروم هستند زیرا امنیت و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.

فرهمندپور با تاکید بر ضرورت حفظ امنیت، احساس امنیت را از خود امنیت مهمتر و موثرتر دانست و گفت: با سرقت کابل برق در برخی نقاط برق مواجه هستیم که برای کاهش این سرقت‌ها طرح ایجاد گشت‌های شبانه روزی را در شورای تامین مصوب کردیم.

وی افزود: نیروهای این طرح توسط بسیج و خودروها توسط ادارات تامین می‌شوند که باید همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد.

فرماندار ویژه شهرستان درخصوص مقوله امنیت در ادارات نیز اظهارداشت: رییسان اداره‌ها ملزم به همکاری با روسای حراست می‌شوند، رئیس اداره باید در زمان‌های مختلف به محل کار خود  سرکشی کند و متولی ایجاد امینت در اداره‌اش باشد.

وی افزود: بازرسان فرمانداری نیز در طول روز و ساعات اداری به صورت نامحسوس در اداره‌ها حضور می‌یابند که باید همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد.

ضریب دریافت تسهیلات اشتغالزایی در دزفول پایین است
فرماندار ویژه دزفول درخصوص اشتغالزایی در این شهرستان نیز گفت: سهمیه‌ای برای اشتغالزایی و مشاغل خانگی در دزفول اختصاص داده شده ولی متاسفانه ضریب دریافت تسهیلات در دزفول پایین است.

وی افزود:  اداره‌های جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت معدن و ارشاد ۱۸ میلیارد ریال اعتبار جذب نشده دارند که تا ۹ آذر برای جذب آنها فرصت دارند در غیر این صورت این اعتبار به  شهرستان‌های دیگر داده می‌شود.

فرهمندپور از مسوولان ادارات خواست در برنامه‌های فرهنگی نظیر هفته بسیج، نماز جمعه و میز خدمت حضور یابند چراکه حضور آنها در بین مردم می‌تواند گره گشایی کار آنها باشد.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول*
۱ آذر ماه ۱۴۰۰

۱۱۳