نمایشگاه چهارم خرداد با محوریت نمایش توانمندی‌های دزفول/ برنامه‌های چهارم خرداد محدود به نقاط خاصی نشوند

🔵 *نمایشگاه چهارم خرداد با محوریت نمایش توانمندی‌های دزفول/ برنامه‌های چهارم خرداد محدود به نقاط خاصی نشوند*

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، صبح امروز با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان، سردار حاجتی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان و دیگر مسوولان مربوطه جلسه هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان دزفول با موضوع هماهنگی برنامه‌های چهارم خرداد برگزار شد.

فرماندار ویژه دزفول، نمایش ظرفیت‌های این شهرستان را محور برنامه‌های گرامیداشت «۴ خرداد» برشمرد و گفت: در این راستا نمایشگاه توانمندی‌های دزفول امروزی برپا خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته به مناسب گرامیداشت چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری دزفول به مدت یک هفته برنامه‌های مختلفی برای معرفی ظرفیت‌های دزفول در ایام دفاع مقدس و دزفول امروزی برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه از محور برنامه‌های گرامیداشت چهارم خرداد امسال به نمایش درآوردن ظرفیت‌های دزفول خواهد بود، گفت: امسال نمایشگاهی برای نشان دادن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دزفول امروزی برپا خواهد شد و این نمایشگاه اساس و بنای تمام برنامه‌های چهارم خرداد خواهد بود.

وی به بیان جزئیات این نمایشگاه پرداخت و عنوان کرد: این نمایشگاه یک هفته قبل از چهارم خرداد در محوطه حسینیه ثارالله با حضور شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های تولید کننده، نخبگان، فرهیختگان و ارگان‌های نظامی مستقر در شهرستان شامل تیپ ۲۹۲ زرهی، پایگاه چهارم شکاری وحدتی، پدافند و تیپ تکاور در قالب بالغ بر ۲۳ غرفه برپا خواهد شد.

علی فرهمندپور تصریح کرد: در محوطه موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان علاوه بر قالب موزه که پابرجا است، نمایشگاه و برنامه‌هایی به منظور نمایش ظرفیت‌ها و شرایط دزفول در ایام دفاع مقدس برگزار خواهد شد؛ ضمن اینکه بخشداران بخش‌های ۴ گانه شهرستان نیز می‌توانند اقدام به برپایی نمایشگاه‌هایی با موضوعات مختلف در این محوطه کنند.

وی ادامه داد: امور بانوان فرمانداری نیز برنامه‌های متعددی را به منظور تبیین نقش زنان و جایگاه آنها در هشت سال دفاع مقدس و همچنین قدردانی از زنان فداکار خواهد داشت و در این راستا نمایشگاهی نیز برپا خواهد شد.

فرماندار ویژه دزفول عنوان کرد: در خیابان وسط حسینیه ثارالله و موزه فرهنگی دفاع مقدس به مدت ۸ شب برنامه‌هایی نظیر قرائت دعای کمیل، برنامه‌های مختلفی توسط گروه‌های سرود، گروه تواشیح، گروه‌های ورزشی و نمایش خیابانی برگزار خواهد شد.

فرهمندپور با تاکید بر اینکه مردمی بودن برنامه‌های چهارم خرداد باید حفظ شود، یادآور شد: محلات، مساجد، هیئت‌ها و ادارات شهرستان نیز می‌توانند به صورت مجزا برنامه‌هایی را از قبیل جشن، فضاسازی و… اجرا کنند؛ البته ضرورت دارد در خصوص زمان، مکان و جزئیات برنامه‌ها هماهنگی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه فضاسازی شهری توسط شهرداری دزفول از روزهای گذشته آغاز شده است، تاکید کرد: برنامه‌های گرامیداشت چهارم خرداد باید در تمام نقاط مختلف شهرستان برگزار شوند و به نقطه خاصی محدود نشوند.

*روابط فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول*
۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

۳۸