مبارزه با قاچاق کالا نیازمند مشارکت همگانی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، ˈ عبدالرضا احسانی نیا ˈ در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی امام علی (ع) دزفول افزود: کالاهای قاچاق فاقد برچسب اصالت بوده و با امتناع از خرید اینگونه کالاها ، از تولید ملی حمایت می شود.

وی از دستگاه های نظارتی ، انتظامی و قضایی خواست که اشد مجازات را برای متخلفان و قاچاقچیان در نظر گرفته و قوانین کاربردی درست و قاطعی برای مبارزه با متخلفان تدوین کنند.

فرماندار ویژه دزفول ، کسب سود فراوان را از دلایل وسوسه متخلفان در روی آوردن به قاچاق دانست و گفت: با در نظر گرفتن جریمه های سنگین می توان این وسوسه را از بین برد.

وی افزود: رسانه ها می توانند با تبلیغات گسترده در خصوص خطرات استفاده از کالاهای قاچاق که بیشتر تقلبی هستند از قاچاق کالا جلوگیری کرد.

احسانی نیا با اشاره به اینکه فرهنگ حمایت از تولید ملی باید در جامعه نهادینه شود گفت: شهروندان به منظور پویایی اقتصاد ملی به تولیدات داخلی توجه بیشتری کنند.

وی افزود: بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت ، حدود ۱۰ درصد کل داروهای تولید شده در جهان تقلبی بوده که اکثریت آنها از راه قاچاق در کشور های مختلف توزیع می شود.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به اینکه اکثریت داروهای قاچاق و تقلبی فاقد مواد موثر در درمان بیماری می باشند اظهار داشت: نزدیک به ۲۳ درصد داروهای قاچاق حاوی مواد خطرناک هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح شبنم در کشور گفت: این طرح سالم بودن دارو را با بررسی کارشناسی و برچسب زدن به کالا مشخص می کند.

۱۲۳۶