نوع تربیت نوجوانان تاثیر مستقیمی با تحقق اهداف نظام و آینده کشور دارد

🔵 نوع تربیت نوجوانان تاثیر مستقیمی با تحقق اهداف نظام و آینده کشور دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، صبح امروز به مناسبت روز نوجوان و بسیج دانش آموزی با حضور علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول و برخی دیگر از مسوولین شهرستان مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز در گلزار شهدای شهید آباد برگزار شد.

علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول در این آیین با بیان خاطره‌ای از شهید مدافع امنیت حسین ولایتی به بیان برخی از ویژگی‌های شهدا پرداخت و اظهار کرد: ما مسوولین اگر به دنبال تحقق اهداف نظام، نیروسازی برای آینده کشور هستیم باید بر نوع تعلیم و تربیت نوجوانان متمرکز باشیم.

وی با اشاره به متن وصیت‌نامه‌های شهدای نوجوان، افزود: در وصیت این شهدا کلمات و مفاهیمی وجود دارد که در بسیاری از متون سخنرانی ما مسوولین حتی به آن‌ها اشاره نمیشود.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: اگر گاهی کم و کاستی شاهد هستیم به این دلیل است که برای پرورش نسل جوان و نوجوان به اندازه وقت صرف نکردیم.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس همه با مفهوم و معنی شهید جاوید الاثر آشنا بودند اما هرچه اختلاف سنی نسل‌ها با آن روزها بیشتر شد، آشنایی و درک مفاهیم کمتر شد.

علی فرهمندپور با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تصریح کرد: این روزها همه در معرض امتحان هستیم و باید تلاش شود همانند شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ، در این آزمون سربلند شویم.

🖊 روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۸ آبان ماه ۱۴۰۱

۳۴