برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان دزفول/ فرماندار: ۸۹ درصد تعهد تسهیلات اشتغال زایی در دزفول تحقق یافت

🔵 برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان دزفول
فرماندار: ۸۹ درصد تعهد تسهیلات اشتغال زایی در دزفول تحقق یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، ظهر امروز جلسه ستاد ساماندهی جوانان دزفول به ریاست علی فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول و با حضور رستمی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان و دیگر مسوولان برگزار شد.

علی فرهمندپور در این جلسه اظهار کرد: اهتمامی که دولت مردمی نسبت به پیگیری امور جوانان دارند قابل تحسین و تقدیر است.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست امسال قرارگاه جوانی و جمعیت و ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان‌ها تشکیل شد که به همت امور بانوان فرمانداری ویژه جلسات این ستاد در شهرستان تشکیل شده‌اند.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: امروز پس از پنج سال ستاد ساماندهی جوانان دزفول تشکیل شده که انتظار داریم تمامی اعضا نسبت به پیگیری مصوبات آن اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه نکته اصلی و اساسی ازدواج جوانان مشکل اشتغال است، ادامه داد: بر اساس آمار سامانه رصد ۸۹ درصد تعهد ما نسبت به ایجاد تسهیلات اشتغالزایی طی ۹ ماه سال جاری انجام شده است.

علی فرهمندپور تصریح کرد: ۹۱ درصد آمار سامانه راستی آزمایی شده اما با وجود چنین آماری، اقدامات انجام شده کافی نیستند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان دزفول، بیان کرد: استفاده از ظرفیت سمن‌ها در حوزه تسهیل امورات مرتبط با اشتغال تحت عنوان مراکز مشاوره، کاریابی، خدماتی و اجتماعی می‌توانند بسیار مفید و موثر باشند.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: باید با فرهنگ سازی لازم فعالیت سمن‌های شهرستان را به این سمت و سوی سوق دهیم.

وی عنوان کرد: کشت گلخانه‌ای دزفول از قدیم الایام در کنار کشاورزی به‌عنوان یک صنعت در شهرستان فعال بوده و تولیدات گیاهی این شهر همیشه نمونه بوده‌اند. در حال حاضر نیز ظرفیت صنعتی شهرستان رو به رشد است و در دیگر حوزه‌ها همچون درمانی و توریست درمانی با فرهنگ سازی باید ظرفیت ایجاد کنیم.

علی فرهمندپور اظهار کرد: آیین نامه ستاد ساماندهی امور جوانان ۱۱ اسفندماه ۹۹ و آیین نامه ازدواج این ستاد در تاریخ ۲۵ مهرماه امسال ابلاغ شده که در ماده ۲ این آیین نامه به صراحت اعلام شده کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند حداقل ۲۰ درصد از ظرفیت تمامی مراکز رفاهی از جمله سالن‌های فرهنگی، ورزشی، خدماتی، سالن‌ها، مجتمع‌های فرهنگی، رفاهی، تالارها و باشگاه ها را برای برگزاری جشن ازدواج زوجین با معرفی به کمیته اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: دولت اعلام کرده که تسهیلات لازم را جهت بازسازی و نوسازی اماکن در اختیار ارائه خواهد کرد تا زمینه ازدواج آسان جوانان فراهم شود.

وی ادامه داد: ستاد ساماندهی جوانان دزفول با هدف شناسایی ظرفیت‌ها، ارائه تسهیلات و فضاسازی لازم برای ازدواج جوانان تشکیل شده و ادارات طبق بند ۲ آیین نامه باید این مکان‌ها را معرفی کنند.

🖊 روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱

۳۸۰