انتخابات یک جریان بزرگ است که جمهوریت نظام را نشان می‌دهد

انتخابات اتفاقی بزرگ است که جمهوریت نظام را نشان می‌دهد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، ظهر امروز نشست علیرضا خردمند فرماندار ویژه شهرستان دزفول با اصحاب رسانه با حضور فیصل مزرعه رئیس دادگستری دزفول و علی قلطاغ ساز معاون سیاسی فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

علیرضا خردمند در این جلسه گفت: رسانه‌ها نقش برجسته‌ای در ایجاد شور انتخاباتی دارند که باید در راستای قانون به رسالت خود در این مسیر عمل کنند.

وی افزود: انتخابات یک جریان بزرگ است که جمهوریت نظام را به تصویر می‌کشد و باید این مسئله را به رخ جهان کشاند.

فرماندار ویژه دزفول گفت: رسانه‌های شهرستان دزفول بارها ثابت کرده‌اند که بی هیچ چشم داشتی در مسیر انقلاب و نظام حرکت می‌کنند که قدردان آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه همچون گذشته برای شور انتخاباتی نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم، ادامه داد: برای رسیدن به اهداف انقلاب در قدم اول باید مسؤولان و رسانه‌ها به یک فهم، درک و هدف مشترک برسند تا باهم هم اندیشی کنند.

علیرضا خردمند با بیان اینکه ما مسؤولان به عنوان مجریان انتخاباتی بی طرف هستیم، تصریح کرد: حرکت در چارچوب قانون برای مسؤولان، رسانه‌ها و داوطلبان ضروری است.

وی با تاکید بر لزوم انجام تبلیغات در مهلت قانونی افزود: امسال مساله نظارت به ایام انتخابات منتهی نمی‌شود بلکه فعالیت هیات نظارت تا روز رای اعتماد مجلس ادامه دارد.

فرماندار ویژه دزفول گفت: فعالیت‌های تبلیغاتی زودهنگام نامزدهای انتخابات با توجه به رصدی که صورت می‌گیرد به عنوان تبلیغات پیش از موعد ثبت و به نامزدهای مورد نظر آسیب وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: بعضی از مطالب منتشر شده نشان دهنده بی اطلاعی فرد نویسنده خبر از قوانین و صحت اطلاعات است که در همین راستا بر مطالعه قوانین و تحقیق در خصوص صحت و سقم اطلاعات ضروری و مورد تاکید است‌.

خردمند بیان کرد: اولین موضوع در عملکرد و فعالیت یک رسانه اخلاق‌مداری است. رویه نادرست و غیرقانونی رسانه‌ها می‌تواند موجب تشویش اذهان عمومی، دلسردی و بی اعتمادی در جامعه شود.

وی با بیان اینکه عملکرد مسؤولان و مطالب رسانه‌ها باید در چارجوب قوانین و موازین شرعی باشد، تصریح کرد: تمام مستندات مربوط به احراز نشدن صلاحیت‌ها به نامزدها ارائه می‌شود، ضمن اینکه ما هیچ کس را رد نمی‌کنیم بلکه افراد براساس عملکرد خود تایید یا رد می‌شوند.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: در تشکیل و انتخاب هیات اجرایی تلاش شد تا از تمام اقشار و قومیت‌ها استفاده شود و اگر اثبات شود فردی صلاحیت عدالتی ندارد از این هیات حذف می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه دزفول به نسبت سایر شهرستان‌ها، کمترین رد صلاحیت را در بین ثبت نام شده‌ها داشته است و تایید یا رد صلاحیت‌ها بدون نگاه قومیتی و براساس مستندات بوده است.

وی یا بیان اینکه کمیته اطلاع رسانی انتخابات با حضور رسانه‌ها تشکیل می‌شود، ادامه داد: براساس قانون هر نامزد باید به میزان مشخص، اعتبار صرف تبلیغات کند ضمن اینکه حامیان مالی نیز تا حدی می‌توانند در بحث تبلیغات انتخابات نامزدها هزینه کنند.

🖊 روابط‌عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول
۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲

 

 

۳۹